Jakub Baran - lat 8  ( Kraków )


     Kuba urodził się pod koniec 2015 roku dokładnie dwa dni przed urodzinami swojego taty. Już podczas ciąży został zdiagnozowany u Kuby rozszczep kręgosłupa i wodogłowie. W pierwszej dobie życia przeszedł już poważny zabieg, zamknięcia przepukliny oponowo rdzeniowej trzy tygodnie później została mu założona zastawka komorowo-otrzewnowa. Podczas miesięcznego pobytu w szpitalu zdiagnozowano agenezje nerki. Z czasem zaczęły się pojawiać następstwa rozszczepu jak pęcherz i jelita  neurogenne.

     Kuba wymaga specjalistycznego sprzętu ortopedycznego oraz nieustannej rehabilitacji, dzięki której czyni ogromne postępy . Jest pod opieką wielu specjalistów. Kuba obecnie porusza się dzięki specjalistycznym ortezom, bez nich niestety ma ograniczone możliwości.

       Każdego dnia potrzebuje rehabilitacji i pomocy osób dorosłych. Walki o poprawę jego samodzielności nie można przerwać. Dążenie do tego wymaga nakładów finansowych. W dobie pędzących cen, nie stać nas na dodatkowe, prywatne turnusy rehabilitacyjne. Wysokie kwoty sprzętu ortopedycznego,  materiałów do pielęgnacji i cewnikowania zamykają drogę do szczęścia. Dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc by Kuba nie stracił tego co wypracował przez te 7 lat ciężkiej pracy."

Mama Kubusia .


Pomóc Kubusiowi możesz dokonując wpłaty na konto :
Fundacja Licytuje-Pomagam
mBank 21 1140 2004 0000 3102 7936 0227
Tytułem ,, Darowizna dla Kuby 150323’

Darowizny