Dominik Miklaszewski - lat 10 (padaczka lekooporna, autyzm atypowy)       Początek zbiórki 13.06.2021r

       Dominik to 10 letni chłopiec, który chory jest na padaczkę lekooporną,autyzm atypowy oraz ma lekkie opóźnienie intelektualne . Od 2019 r Dominik jest nieprzerwanie rehabilitowany. To właśnie dzięki temu, będzie mógł łatwiej odnaleźć się w otaczającej go rzeczywistości. Rzeczywistości, która dla tego chłopca będzie zupełnie inna, bo autyzm z którym musi się mierzyć, to całościowe zaburzenie funkcjonowania.

     Dominik na co dzień potrzebuje wsparcia drugiej osoby. Osoby, która poświęci mu czas i we wszystkim pomoże. Do tej pory mama chłopca  pokrywała  sama koszty  rehabilitacji , ale koszty wciąż rosną... Tylko przy stałej i regularnej rehabilitacji jesteśmy w stanie osiągnąć rezultat.Robimy wszystko aby Dominik był samodzielny, to Nasze marzenie, to marzenie jego mamy. Obecnie Dominik uczęszcza na wiele zajęć, które pomagają mu się usamodzielnić. Wynik diagnozy z poradni dla autystyków Effata, jednoznacznie stwierdza-Dominik ma autyzm atypowy. Ale to nie wyrok! Dominik chodzi na wiele zajęć, których systematyczna kontynuacja pozwoli na jego usamodzielnienie. Chętnie opowiemy o paru z nich, żeby uświadomić Was jak wiele pracy wkłada Dominik i jego mama, a jedyną przeszkodą na ich kontynuacje nie jest ich lenistwo, brak chęci czy poświęcenia- jedyną przeszkodą są pieniądze!

     Posłuchajcie sami, jak wiele Dominik i mama poświęcają by chłopiec mógł pracować nad swoim zdrowiem.

“Jeśli chodzi o zajęcia na basenie, pracujemy nad samodzielnością nad postawa modularną i wadą postawy,którą ma Dominik. Na zajęciach si, czyli integracji sensorycznej pracujemy nad bodźcami których Dominikowi brakuje ,ma zaburzenia głębokiego czucia, ma zaburzenia równowagi dlatego dla przykładu, bez kół pomocniczych na rowerze nie pojedzie, nie potrafi jeździć na rolkach-dopiero zaczynamy się uczyć. Boryka się również z  zaburzeniem grawitacji.U psychologa pracujemy nad rozwiązywaniem problemów, nad tym że czasem następują zmiany i musimy je zaakceptować. Kolejnym jest trening umiejętności społecznych nazywa się to TUS pracujemy nad skupieniem się, nad koncentracją, uczymy się nie reagowania np. na sygnały karetki czy policji ponieważ Dominikowi to przeszkadzało.

Na ściance wspinaczkowej poza tym że pokonujemy strach, chociaż Dominikowi odwagi nie brakuje, ćwiczymy mięśnie brzucha bo ma problem z ich napięciem. Ćwiczymy też wykonywanie zadań od początku do końca, aby się nie poddawać. Czasami jesteśmy w połowie,a Dominik jest zmęczony i kropka, nie idziemy dalej.

     Na Hipoterapii uczymy się pewnych bodźców, dla przykładu- jak opiekować się koniem, gdzie trzeba go dotknąć i z jaką siłą, ponieważ jeśli dotkniemy za mocno to koń może zrobić krzywdę. U fizjoterapeuty pracujemy nad wadą postawy staramy się kręgosłup wyprostować, ćwiczymy na stepperze, robimy  łatwe i trudne ćwiczenia ,oraz wszelkiego rodzaju masaże rozluźniające, bo Dominik z racji swoich zaburzeń jest bardzo pospinany.

     Prosimy Was o pomoc Dominikowi i jego mamie. Zatrzymajmy się na moment, wyobraźmy sobie jak wielka ilość obowiązków i odpowiedzialności na nich spoczywa. Jak wielki i długo bieg to jest, i spróbujmy sobie uświadomić, że w końcu w takim biegu potrzebna jest chwila odpoczynku, wypicie wody, regeneracja, wsparcie. Tym wsparciem, tym odpoczynkiem, tym oddechem jesteśmy My.

Zróbmy to kochani, pomóżmy tej dwójce !!!

Kwota 25 tyś zabezpieczy Dominika na kolejny rok walki o sprawność.


Pomóc Dominikowi możesz dokonując wpłaty na konto :
Fundacja Licytuje-Pomagam

mBank 21 1140 2004 0000 3102 7936 0227
Tytułem ,, Pomoc dla Dominika 070521’


Darowizny