Leszek Pniaczek (57lat)

Jego motto życiowe?
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

     Leszek nasz Wieloletni Przyjaciel, Nauczyciel . Przez wiele lat oddany sztuce teatralnej.  Założyciel I Amatorskiego Teatru im. Kardynała Karola Wojtyły. Aktor, reżyser, ojciec i mąż. Tak w najkrótszy sposób można go przedstawić, przede wszystkim to jednak kawał historii teatru, filmu, kabaretu Polski, Krakowa i Myślenic. Grał w Teatrze Bagatela, w Teatrze Ludowym, w filmach i widowiskach telewizyjnych takich jak „O wojaku Szwejku”, czy np " Ryszard III". Prowadził Teatr Amatorski na Scenie Papieskiej w Łagiewnikach. Szczególnie zapamiętany z roli Toporka w „Spotkaniach z Balladą”. Dyrektorował w Domu Kultury w Dobczycach, ale pracował również w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Na co dzień łączy rolę aktora z reżyserem, a od kilkunastu lat również męża i ojca.

​     Leszek od wielu lat zmaga się z choroba cukrzycową. Przez długi okres choroba była pod kontrolą . Niestety w maju 2018r. po raz kolejny trafił do szpitala. Od tego momentu już nic nie było takie jak wcześniej . Rozpoznanie po wizycie w szpitalu było jednoznaczne Retinopatia Cukrzycowa z Makulopatią, jaskra, zaćma wikłająca obu oczu. Cukrzyca t.2. leczona insuliną. Nadciśnienie tętnicze. Przewlekła choroba nerek w stadium 3. Przewlekłe zapalenie trzustki.

      Od tego momentu wizyty w szpitalu stały się tak naprawdę codziennością. Niestety wraz z kolejnymi diagnozami Leszek przestał samodzielnie się poruszać. Od grudnia ubiegłego roku pojawiła się otwarta rana cukrzycowa, prawej pięty, która doprowadziła do stanu zapalnego. I tak zostało zagrożone Jego zdrowie i życie. Dla ratowania nogi został objęty specjalistycznym leczeniem w Krakowskim Centrum Medycznym Stopy Cukrzycowej i od tej pory porusza się na wózku inwalidzkim. Do egzystencji w wielu czynnościach potrzebuje pomocy osób trzecich. Od 3 lat Leszek przebywał w szpitalu kilkanaście razy. Każdy kolejny pobyt przynosił i przynosi coraz bardziej niepokojące wiadomości.

​     Na ten moment Leszek ma zaawansowany Zespół Stopy Cukrzycowej . Grozi mu amputacja stopy. Poddał się kosztownej terapii, która dzięki możliwości wspaniałych lekarzy oraz odpowiednich metod leczenia przynosi pozytywne efekty. Niestety leczenie to jest długim i żmudnym procesem oraz kosztownym. W ostatnim czasie dała znać o sobie po raz kolejny infekcja nerek, co bardzo osłabiło Leszka i nie najlepiej wpłynęło na chorą nogę. I tak walka rozpoczyna się od nowa się . On sam i Jego bliscy nie poddają się !
      Walczymy dla Leszka! . Niestety wszystkie zabiegi, konsultacje leki są bardzo
kosztowne . Przewyższa to możliwości finansowe rodziny. Dlatego my przyjaciele chcemy prosić o wsparcie , aby wspólnie wesprzeć Naszego Leszka w walce. Mając w pamięci wszystko co przez wiele lat zrobił dla Nas.

Wydatki na , które zbieramy to :
• Konsultacje i opieka lekarska –  Koszt Miesięczny ( 1.200zł do 1.800zł)
• Opatrunki -  Koszt Miesięczny ( około 600zł)
• Płyny do dezynfekcji ran -  Koszt Miesięczny ( 300zł ) płyn mikrodacyna
• Leki -  Koszt Miesięczny ( stałe leki: 1300zł)
• ( koszty związane z transportem ( 500zł )
• nieprzewidziane wydatki związane z terapią 

-W trakcie konsultacji i wyceny " podjazd do domu"

Chcielibyśmy zabezpieczyć leczenie na dwa lata. Na ten moment jest to kwota 140
tyś zł.

Przyjaciele Leszka!

Pomóc Leszkowi możesz dokonując wpłaty na konto :
Fundacja Licytuje-Pomagam

mBank 21 1140 2004 0000 3102 7936 0227
Tytułem ,, Pomoc dla Leszka 110521’


Darowizny