Zuzia była wyczekiwanym dzieckiem, mieliśmy wiele planów i marzeń. Niestety życie je zweryfikowało.

​     18 czerwca 2018r. Zuzia urodziła się jako skrajny wcześniak, w 25 tygodniu ciąży. Ważyła zaledwie 630g i mierzyła 32 cm. Ktoś kto tego nie przeżył, nie jest w stanie sobie tego wyobrazić. Niestety nie wspominamy tego dnia tak jak powinni wspominać
go świeżo upieczeni rodzice. Dla nas wspomnienia to strach, żal, rozpacz i niepewność czy nasze dziecko przeżyje. Zuzia miała niewielkie szanse na przeżycie. Od samego początku zmagała się z wieloma trudnościami. W szpitalu spędziła prawie 4 miesiące, gdzie w 11 dobie życia przeszła operację zamknięcia przewodu Botalla. Wystąpiły u niej krwawienia dokomorowe 3 stopnia, które spowodowały duże zmiany w mózgu. Prawie 3 miesiące była wspomagana tlenem. Najpierw respirator, potem CPAP i w końcu sam tlen do inkubatora.

​     Długotrwała tlenoterapia spowodowała u córki dysplazję oskrzelowo-płucną. W wyniku wcześniactwa i niedotlenienia okołoporodowego Zuzia ma zdiagnozowane mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe oraz padaczkę i hipoplazję móżdżku. Córka ma 2 lata, nie mówi, nie chodzi, a nawet samodzielnie nie siedzi. Ponadto ma częściowo uszkodzony nerw wzrokowy, przez co ma poważne problemy z widzeniem. Zuzia wymaga systematycznej, intensywnej i wielokierunkowej rehabilitacji ruchowej oraz wielu terapii wspomagających. Bez tego nie będzie miała szansy na dalszy rozwój.

     Córka rośnie, więc jest jej potrzebny specjalistyczny sprzęt m.in. specjalny wózek, pionizator, odpowiednie siedzisko, specjalny kombinezon do ćwiczeń, rehabilitacyjny fotelik samochodowy itp. Niestety, nie są to rzeczy tanie i mimo dofinansowań z NFZ i PFRON nie jesteśmy w stanie pokryć wszystkich kosztów sami. Codzienna rehabilitacja Zuzi to również spore koszty, większość to prywatne zajęcia. Do tego dochodzą intensywne turnusy rehabilitacyjne, przynajmniej trzy w roku.

Rehabilitacja   20 000 zł (12×1700zł)
Turnusy rehabilitacyjne   15 000 zł (3×5000zł)
Pionizator po odliczeniu dofinansowania z PFRON i NFZ  4000 zł

Leczenie  1000zł

RAZEM : 40000zł


Pomóc dziewczynce możesz dokonując wpłaty na konto :
Fundacja Licytuje-Pomagam

mBank 21 1140 2004 0000 3102 7936 0227
Tytułem ,,Pomagam Zuzi’’