Dorian Olma- lat 5 (Bielsko Biała)

     Dorianek przyszedł na świat 22 lutego 2017 roku. To był najpiękniejszy dzień dla Wioli i Marcina, w końcu na świat przyszedł ich wyczekiwany, pierwszy synek.

     Cała ciąża przebiegała książkowo, badania USG oraz prenatalne nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Miało być w porządku, chłopiec dostał 10 punktów w skali Apgar, najwięcej z możliwych. Wszystko wskazywało na to, że jest zdrowy. Szczęście nie trwało jednak długo.

      Kiedy Dorianek skończył  3 miesiące, rodziców zaczęło niepokoić  jego zachowanie. Chłopczyk dużo płakał, bardzo się męczył, a oni byli bezradni. Konsultacja pediatry i zapewnienie, o tym, że nic niepokojącego się nie dzieje, nie dawała jednak spokoju młodej mamie. Matczyna intuicja podpowiadała by diagnozy szukać dalej, gdyż to nie mogła być zwyczajna kolka.

     Przeczucia jej nie zawiodły. Usg przezciemiączkowe głowy wykazało asymetrię komór bocznych. W maleńkiej główce Dorianka od urodzenia występowały już nieodwracalne zmiany.

( Poprzednia zbiórka dla Dorianka zakończona zebraną kwotą 30397,14zł , środki zostały wykorzystane pomogły w leczeniu i rehabilitacji prawie przez okres 2-ch lat ).

     Ponownie prosimy o pomoc w zbiórce pieniędzy na rehabilitacje i terapie Dorianka. Przy dziecięcym porażeniu mózgowym nie ma innego sposobu na leczenie,tutaj skupiamy się głównie na rehabilitacji i terapii, bo tylko dzięki temu Dorian ma szanse na wypracowanie w jakimś stopniu sprawności porażonej połowy ciała. To długa droga, za nami 5 lat ćwiczeń, przed nami wiele kolejnych długich lat w walce o sprawność Doriana, ale żeby kontynuować potrzebne są pieniądze , bo to jest największa bariera w całym procesie rehabilitacji.

     Przez ostatnie 2 lata Dorianek bardzo dużo ćwiczył co przełożyło się na efekty, ale żeby udało się to utrzymać i nie stracić tego co wypracowaliśmy musimy nadal kontynuować wszystko to, co do tej pory - rehabilitacje, terapie ręki, terapie widzenia, integrację sensoryczna, spotkania z psychologiem. W ostatnim czasie do listy zajęć Doriana doszła terapia zajęciowa oraz od roku uczęszczamy na fizjoterapię w basenie. Powinniśmy również chociaż raz do roku jeździć na turnus rehabilitacyjny.

      Neurolog u Doriana podejrzewa Zespół Panayiotopoulosa - ze względu na wymioty, które pojawiają sie nagle, trwają godzinami na przemian ze snem, podczas których Dorian ma zaburzenia świadomości. Ataki wywołuje sen, ciemność, zamknięcie oczu. Została zwiększona dawka leku przez neurologa, który ma hamować ataki.
Chcemy pomoc Doriankowi ile się da, ale sami nie damy rady.

Dlatego z całego serca  prosimy ponownie o pomoc w zbiórce pieniędzy.

Pomóc Dorianowi możesz dokonując wpłaty na konto :
Fundacja Licytuje-Pomagam

mBank 21 1140 2004 0000 3102 7936 0227

Tytułem ,, Pomoc Dorianowi’’

Darowizny