​Edyta Mastej  45lat , Jasło (województwo Podkarpackie)

     Życie Edyty zmieniło się nagle w czerwcu 2019 roku. Wszystko przez wypadek komunikacyjny, którego stała się ofiarą w podwójnym tego słowa znaczeniu. W wypadku śmierć poniósł mąż Edyty. Kobieta z kolei w ciężkich stanie trafiła do szpitala, a jej stan zdrowia przez długi czas był bardzo poważny.

​    Edyta ma za sobą wiele operacji. Wypadek kosztował ją między innymi liczne złamania oraz urazy wielonarządowe. Za nią rekonstrukcja miednicy, zawał serca, wylew krwi do mózgu. Kobieta po wypadku miała też złamaną czaszkę oraz żebra. Wszystko to pozostawiło spory ślad na jej psychice. Po wyjściu ze szpitala Edyta trafiła do ośrodka rehabilitacyjnego w Krakowie. Tam przebyła intensywny proces rehabilitacji niedowładu kończyn dolnych. Efekty były widoczne, jednak ze względu na duże koszty leczenia, kobieta musiała opuścić ośrodek.  

     Na ten moment niezbędna jest jej pomoc innych osób w codziennym funkcjonowaniu. Edyta ma ograniczoną ruchomość nóg i kolan, co nie pozwala jej się poruszać. Rehabilitacja odbywa się w warunkach domowych. Ćwiczenia pochłaniają do trzech godzin dziennie, co wiąże się ze sporymi kosztami. Edyta pracuje nad chodem z pomocą chodzika oraz kul. Musi brać kosztowne lekarstwa na serce, uszkodzony układ nerwowy, czy chociażby stale wspomagać się lekami przeciwbólowymi. Po tak ciężkim wypadku potrzebuje przynajmniej kilku lat rehabilitacji. Jej stan uniemożliwia jej podjęcie jakiejkolwiek pracy. Ciężką sytuację Edyty poprawić może jedynie rehabilitacja. To ona stanowi nadzieję do odzyskania choć w części jej dawnego życia.

     Miesięczne koszty rehabilitacji sięgają 2 800 złotych. Dodatkowo 300 złotych kosztują niezbędne jej leki. Naszym marzeniem jest zabezpieczyć finansowo Edytę na dwa lata. Tylko razem możemy osiągnąć nasz cel!

Link do licytacji: https://www.facebook.com/groups/476001133393442

Pomóc Edycie możesz dokonując wpłaty na konto :

Fundacja Licytuje-Pomagam
mBank 21 1140 2004 0000 3102 7936 0227
Tytułem ,, Darowizna dla Edyty 190421 ’

Darowizny