Emilia Słonina 13 lat - Izdebnik (małopolskie)

     W lipcu 2021 roku oddała włosy dla Fundacji Rak’nRoll, a dzisiaj sama je straciła przez nowotwór.

​     Emilka jest trzynastoletnią dziewczyną, która marzyła o tym, żeby zostać KIMŚ w życiu. Swoje dotychczasowe życie poświęciła bardzo wielu zajęciom. Z zaangażowaniem uczęszczała na zajęcia jazdy konnej, brała udział w zajęciach z chorymi dziećmi, tym samym opiekując się Nimi. W wolnych chwilach malowała na płótnie, brała udział w zawodach sportowych, tanecznych, konkursach historycznych, plastycznych, matematycznych przy tym wszystkim zachowując przez wiele lat 100 procentową frekwencję na zajęciach szkolnych. Niestety od listopada 2021 roku ta frekwencja została nagle i boleśnie zachwiana.

​     Wszystkiemu winien jest RAK, który zaatakował niespodziewanie Naszą córkę. Kiedy zauważyliśmy u Niej dziwne zachowanie, początkowo tłumaczyliśmy sobie, że wszystkiemu winny jest wiek, ale kiedy zauważyliśmy, że Nasza córka ma problemy z utrzymaniem równowagi, uskarża się na bóle głowy i wymiotuje, natychmiast udaliśmy się do lekarza. W trakcie pierwszej wizyty uspokajano Nas, że wszystko jest w porządku, ale już kolejnego dnia nie daliśmy za wygraną. Podczas drugiej wizyty w efekcie przeprowadzonej tomografii zdiagnozowano u Emilii guza mózgu- MEDULLOBLASTOMA IV stopnia.

​      Nietrudno się domyślić co mieliśmy w głowie, Ja jako matka pierwsze 1,5 miesiąca spędziłam z córką w Szpitalu obserwując jak bardzo cierpi. Początkowo blizna z tyłu głowy dała się zakryć piękną fryzurą, ale po kolejnej operacji i chemioterapii już nie było czym jej przykryć, bo włosy wypadły. Emilia mimo, że jest dzielną dziewczynką, nie potrafi zrozumieć, czemu akurat ją dopadła choroba, skoro w lipcu 2021 roku to Ona dla Fundacji Rak’nRoll oddawała włosy dla kobiet chorych na raka.

​     Niestety nie ma na te pytanie wytłumaczenia i widząc siłę woli i walki Naszej córki postanowiliśmy prosić Was o pomoc. Mamy wielką nadzieje, że mimo fatalnej diagnozy Nasza córka wyjdzie z tej walki obronną ręką. Patrząc na dyplomy, świadectwa z paskiem i piękne obrazy narysowane przez Naszą córkę jesteśmy z Niej bardzo dumni.

​     Niestety dumą jej nie uratujemy. Do tej pory staraliśmy się pomagać innym ucząc też tego Nasze dzieci, lecz teraz przyszło Nam prosić o pomoc innych. Obecnie jesteśmy na etapie szukania alternatywnej pomocy medycznej, która dała by Nam nadzieje na pełne wyzdrowienie Naszej córki, ale mamy świadomość, że bez pomocy finansowej nie będzie to możliwe. Taką szansę może dać protonoterapia. Obecnie Emilka jest w trakcie cyklu chemioterapii ustalonego przez lekarzy prowadzących , co wstrzymuje obecnie protonoterapię (badania w Bonn) (po zakończeniu chemioterapii na nowo Emilka będzie diagnozowana pod kontem protonoterapii)  oraz dalszego leczenia  . Obecnie środki gromadzone są na subkoncie Emilki (wykorzystywane są w części na leczenie oraz rehabilitację) pozostała kwota zabezpiecza dalsze leczenie.    

   W chwili obecnej trwają konsultacje co do zakwalifikowania Emilki na leczenie w Niemczech , Czechach bądź Stanach Zjednoczonych . Obecnie czekamy na kosztorys, ale wiedząc , że nie mamy chwili do stracenia już dziś prosimy o pomoc . Wartość zbieranych środków może ulec zmianie w zależności  od kalkulacji .

Pomóc Emilce możesz dokonując wpłaty na konto :
Fundacja Licytuje-Pomagam
mBank 21 1140 2004 0000 3102 7936 0227
Tytułem ,, Darowizna dla Emilki 250222’

Darowizny