Hania Pałasz (lat 4) - Jasło

    

     Hania urodziła się jako skrajny wcześniak w 24 tygodniu ciąży z wagą 440 g. W ósmej dobie życia straciła swoją siostrę bliźniaczkę i od tej pory sama dzielnie brnęła do przodu. Pierwsze pół roku spędziła w szpitalach. Wówczas żadne z jej narządów wewnętrznych nie było w pełni wykształcone: przez 2 miesiące była podłączona do respiratora, przeszła krwotok dokomorowy, pojawiło się wodogłowie, miała również retinopatię wcześniaczą, dysplazje oskrzelowo-płucną. Przeszła dwukrotną sepsę. Hania wywalczyła sobie życie.

     Dzisiaj nasza córka ma prawie 4 latka i nadal pokonuje wiele trudności, których pojawiło się coraz więcej. Jest pogodną dziewczynką, mimo choroby często się uśmiecha. Hania obecnie boryka się z oczopląsem i niedowidzeniem. Ciągle uczy się jeść – nadal karmiona jest przez sondę żołądkową. Ma bardzo duże problemy neurologiczne, nie siedzi samodzielnie, nie chodzi. Stwierdzono u niej mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe oraz padaczkę. Od marca 2019 roku ma wstawioną zastawkę komorowo-otrzewnową.

     Hania, w sezonie zimowym, przynajmniej parę razy przechodzi poważne infekcje, zwykle kończy się to zapaleniem płuc. To bardzo osłabia, i tak wątłe już, jej ciałko. Mimo tego dzięki rehabilitacji robi postępy: utrzymuje sama głowę (jeszcze do niedawna tego nie umiała), potrafi sama przekręcić się na brzuch, podejmuje próby pełzania, coraz lepiej utrzymuje postawę siedzącą.

     Aby to wszystko zadziałało Hania potrzebuje regularnej i częstej rehabilitacji. Liczne wyjazdy, częste wizyty u specjalistów, sprzęt rehabilitacyjny, lekarstwa, terapie, (oka, metodą Padovan) wizyty u logopedy, rehablitacje (metoda NDT -bobath, kinesiotaping i wiele innych) generują coraz większe wydatki.

     Wierzymy, że pewnego dnia Hania stanie na nóżkach, będzie mogła pobawić się ze swoją starszą siostrą czy zagrać w piłkę z kuzynami. Państwa wsparcie jest dla nas nieocenione, za każdą pomocną dłoń dziękujemy.

Pomóc Hani możesz dokonując wpłaty na konto :
Fundacja Licytuje-Pomagam
mBank 21 1140 2004 0000 3102 7936 0227
Tytułem ,, Darowizna dla Hani 291122’

Darowizny