Iga Madej (lat 3 ) - Skała woj. małopolskie

     Życie jest nieprzewidywalne. W tym krótkim zdaniu skrywa się dramat małej Igi. Kiedy wydawało się, że wszystko zmierza ku dobremu, świat Igusi i jej rodziców zawalił się na nowo. Zaledwie 5 miesięcy - tyle trwał okres względnego spokoju. Niestety w ostatnim czasie Iga skarżyła się na złe samopoczucie, zaniepokojeni rodzice udali się z nią do lekarza. Po przeprowadzonych badaniach rodzice Igi usłyszeli najgorszą diagnozę z możliwych. WZNOWA- słowo to wwierca się boleśnie w serce. Przerażenie jakie czują bliscy tej cudnej dziewczynki jest nie do opisania.

​     Zaledwie kilka miesięcy bez chemii aby nowotwór o sobie przypomniał. Iga jest już po wycięciu guza, ale jak czas pokazał licho nie śpi. Rodzice Igi nie chcą stracić czujności ponownie. Cała dokumentacja medyczna została przetłumaczona na język angielski i wysłana do Londynu, by tamtejsi lekarze mogli zapoznać się z historią Igusi, zaproponować leczenie i przygotować jego kosztorys. Rozważane jest przeprowadzenie protonoterapii, której przewidywany koszt wynosi około 300 000 złotych. Na tę chwilę Iga przebywa w szpitalu w oczekiwaniu na kolejną dawkę chemii. Ciężko wyobrazić sobie fakt, jak bolesny musi być dla rodzica widok wlewania w tak małą istotę kolejnych dawek substancji, która z jednej strony pomaga a z drugiej osłabia organizm ich pociechy.

     W 2020 roku zakończyliśmy sukcesem zbiórkę prowadzoną dla Igi. Nie było to łatwym wyzwaniem, ponieważ pandemia przyczyniła się do zaburzenia jej płynności. Mimo trudności, wspólnie udało nam się zazielenić pasek. Wierzymy, że i tym razem pomożemy tej kruszynie. Przypomnijmy krótko historię trzyletniej dziś Igusi. Wszystko zaczęło się, gdy w marcu 2019 roku, Iga mając nieco ponad rok trafiła do szpitala z powodu zapalenia płuc. Dwa tygodnie później przerodziło się ono w zapalenie gardła i przykurcz szyi. W tym też okresie zdiagnozowano u niej guza móżdżku. Diagnoza ta była jak wyrok.

     Dnia 05.04.2019r. wykonano pierwszą operację która trwała 11 godzin (kraniotomię podpotyliczną prawostronną z resekcją guza). 11 dni później przeprowadzono re-kraniotomię z usunięciem resztkowej zmiany przy móżdżkowej. W dniu 19.04.2019.r. rozpoczęto chemioterapię, która jest kontynuowana do tej pory w regularnych odstępach czasu.

„Lekarze radzą cieszyć się każdą chwilą, ale ja nie mam zamiaru czekać. Spróbuję wszystkiego, by tylko uratować swoje dziecko.” - mówi Pani Kasia, mama Igusi.

​     My nie zostawimy jej samej w tej nierównej walce. Liczymy na Wasze wsparcie i pomoc. Niejednokrotnie pokazaliście ogrom Waszych serc. Razem powiedzmy STOP nowotworowi, który niszczy tę dziecinę. Iga ma tylko TRZY LATA! Całe życie przed nią! Nie pozwólmy na to by choroba wygrała. Dołącz do naszej armii i pomóż wygrać walkę o zdrowie i życie Igi.


Pomóc Igusi możesz dokonując wpłaty na konto :
Fundacja Licytuje-Pomagam

mBank 21 1140 2004 0000 3102 7936 0227
Tytułem ,, Darowizna dla Igi ’

Darowizny