Kasia Nowak - 4 latka, Nowe Rybie (Małopolska)  - wcześniactwo, wylew II stopnia do mózgu, mózgowe porażenie dziecięce.

W dniu 29.12.2022r kolejny raz zwiększamy kwotę zbiórki o 30tys, zapytacie dlaczego ? Ponieważ środki zbierane są na rehabilitację Kasi . Wydawane są na bieżąco , a efekty wydatkowania tych środków są imponujące . Dają możliwość funkcjonowania naszej Kasi , a przede wszystkim dają możliwość bycia dzieckiem , szczęśliwym dzieckiem . Dziękujemy za Waszą obecność i pomoc .

W dniu 02.03.2022r na prośbę mamy Kasi , zwiększamy zbieraną kwotę z 50tys na 80 tys (stan zebranych środków 44.239,13zł) . Środki są wydawane na bieżąco na rehabilitacje i leczenie  .

     Ktoś kiedyś powiedział, że „to cuda czynią wiarę a nie wiara cuda”. Takim właśnie cudem zarówno dla swoich rodziców, jak i dla lekarzy, jest trzyletnia dziś Kasia.Ta urocza dziewczynka urodziła się w dwudziestym piątym tygodniu ciąży, czyli piętnaście tygodni za wcześnie. Ważyła zaledwie 960 gramów, a diagnoza postawiona przez lekarzy nie rokowała niczego dobrego. Doszło do wylewu II stopnia, a jak się okazało w wieku 17 miesięcy, także do dziecięcego porażenia mózgowego. Kasieńka walczyła o życie od chwili swoich narodzin i walczy dzielnie do dzisiaj.

    Na początku dziewczynka była rehabilitowana tradycyjnymi metodami, które jednak nie przynosiły efektu.

    Dopiero gdy pani neurolog zdiagnozowała dziecięce porażenie mózgowe,  skierowała Kasię na rehabilitację metodą Vojty. Kasia wreszcie zaczęła robić postępy. 

      Dziewczynka uczestniczyła w jedenastu turnusach metodą Vojty, których jednorazowy koszt wynosi 4100 złotych. Ponadto cztery razy w tygodniu bierze udział w prywatnej rehabilitacji, z czego  koszt jednej wizyty to 130 złotych. W domu córeczką zajmują się rodzice,  ćwicząc z Kasią cztery razy dziennie. Jest to nieustająca walka, ale to właśnie miłość do dziecka nie pozwala się poddać. Bezwarunkowe uczucie budzi ogromne pokłady determinacji, która nie pozwala odpuścić.

       Rodzice Kasieńki będą walczyć o swoje dziecko, bo pragną by Kasia była sprawna fizycznie. Obecnie trzylatka sama siada i potrafi się przez chwilę bawić  w tej pozycji. Podejmuje już pierwsze próby raczkowania! Zna kilka piosenek i chętnie je śpiewa. Te małe kroczki dają rodzicom ogromną nadzieję.

    Nadzieję na to, że ich dziecko czeka lepsza przyszłość.

    Nie byłoby to możliwe bez intensywnej rehabilitacji, której nie mogą przerwać, bo jest jedynym lekarstwem na problemy zdrowotne ich córeczki. Niestety pieniądze szybko się kończą, a rodzice Kasi nie są w stanie sami udźwignąć kosztów rehabilitacji. Każdy kochający rodzic, gdyby mógł narysować szczęście, zrobiłby to dla swojego dziecka bez wahania. Dlatego rodzice Kasi nie wahają się prosić o pomoc. Aby zapewnić płynność  rehabilitacji i leczenie dziecka, na pierwszym etapie  potrzeba 50 000 tyś złotych. Jest to kwota, która pozwoli rodzicom Kasieńki spać spokojnie przez najbliższe miesiące.

    Zwracamy się z prośbą o wsparcie do Was, ludzi o ogromnych sercach z góry dziękując każdemu, kto wesprze tę małą wojowniczkę w walce o lepsze jutro.

Link do licytacji: https://www.facebook.com/groups/313283722638344

Pomóc Kasi możesz dokonując wpłaty na konto :
Fundacja Licytuje-Pomagam

mBank 21 1140 2004 0000 3102 7936 0227
Tytułem ,, Darowizna dla Kasi 300321 ’

Darowizny